McLED Power supply longevity 500 W, DC24V/20.83A, IP67, aluminium
Power Supply switching, direct output, voltage 24 V, maximum power current 20830 mA, maximum power output 500 W, with power cable of 25 cm length, primarily designed for LED strips/panels
Warranty 24 months Code:  NAPmc033
Buy
Specifications
Type
Switching
Construction
LED driver
Primarily intended for
LED strips/panels
Type of current
Direct
Maximum voltage
24 V
Type
Switching
Construction
LED driver
Usage
Primarily intended for
LED strips/panels
Output characteristic
Type of current
Direct
Maximum voltage
24 V
Maximum current
20,830 mA
Maximum power
500 W
Features
Features
More outputs
Cable length
25 cm
Dimensions and weight
Width
250 mm
Height
94 mm
Depth
273 mm
Weight
1,670 g
More Specifications
McLED s.r.o., Vídeňská 185, 252 50 Vestec, Czech Republic, +420 220 184 220, [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for McLED Power supply longevity 500 W, DC24V/20.83A, IP67, aluminium