Richter Czech Z.301-PZ.90/40-60/20.PL
4.7 36 ratings
Mortise Lock - for cylindrical insert - PZ, double-sided right-left needle, with gear, two-west barrier, incl. 1 securing screw, lock face: 20mm
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Warranty 24 months Code:  RICH734
Buy
Specifications
Operation
Standalone
Area of use
Security
Tongue
Double-sided right-left
Surface
White zinc
Use
Operation
Standalone
Area of use
Security
Properties and use
Tongue
Double-sided right-left
Surface
White zinc
Dimensions and weight
Lock depth
60 mm
Frontal width
20 mm
Spacing
90 mm
Backset
40 mm