Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Na vyzdvihnutie Vami objednaného tovaru sú naše pobočky otvorené podľa otváracej doby pobočky.
Mimoriadna situácia môže ovplyvniť čas doručenia. Na doručení všetkých objednávok intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.
Levé ucho - bezpečné a spoľahlivé nákupy Nová TV s dopravou zdarma

Teleobjektívy

0
Vhodné pre

Teleobjektív sa od ostatných objektívov líši tým, že disponuje veľkou ohniskovou vzdialenosťou, spravidla 100 mm a viac. Táto kategória objektívov dokáže perfektne priblížiť fotografovaný objekt – fungujú do určitej miery podobne ako ďalekohľad. Teleobjektívy možno využiť na celej škále fotografických žánrov, najčastejšie na fotografovanie športov, fotografovanie zvierat, ale aj portrétov.

Pokračovať

Teleobjektívy: aké parametre zohľadniť pri výbere?

Bajonet fotoaparátu

Pätica, čiže bajonet, slúži na uchytenie objektívu k telu fotoaparátu. Platí tu, že každý výrobca používa vlastný typ bajonetu, preto nie sú objektívy a telá rôznych značiek navzájom kompatibilné. Aj nekompatibilné objektívy však možno používať vďaka redukciám a adaptérom. Nevýhodou je, že tieto adaptéry a redukcie obmedzujú niektoré funkcie, ako napríklad autofókus, čo môže byť na niektoré účely veľmi nepraktické.

Teleobjektív a jeho použitie s APS-C a Full Frame snímačom

Objektívy sa líšia aj svojím určením na rôzne veľkosti snímačov. Špeciálne sú v tomto ohľade objektívy značky Canon. Teleobjektívy Canon EF je možné nasadiť na telá zrkadloviek Canon s APS-C aj Full Frame snímačom. Oproti tomu objektívy Canon EF-S je možné použiť len s APS-C fotoaparátmi Canon. V prípade Nikonu a ostatných značiek sú všetky objektívy kompatibilné s Full Frame aj APS-C fotoaparátmi danej značky. Je však nutné počítať s tým, že ohniskové vzdialenosti objektívov sú udávané na kombináciu s Full Frame snímačom a po ich nasadení na APS-C telo dôjde k predĺženiu ohniskovej vzdialenosti vplyvom tzv. crop faktora.

Crop faktor teleobjektívu

Crop faktor je parameter, ktorý udáva, koľkokrát je čip fotoaparátu menší ako políčko kinofilmu (Full Frame). Teda koľkokrát bude predĺžená ohnisková vzdialenosť objektívu po nasadení na iné, ako Full Frame telo. S ohniskovou vzdialenosťou potom priamo súvisí zorný uhol fotoaparátu – teda aká časť z fotografovanej scény sa na snímku vojde. Všeobecne platí pravidlo, čím väčší je crop factor, tým viac je predĺžená ohnisková vzdialenosť, tým menší je uhol záberu objektívu a tým viac je objekt priblížený.

Typ senzoraVeľkosť senzoraCrop faktor
Full Frame (35 mm film)36 × 24 mm1
APS-C (Nikon, Pentax, Sony)23,6 × 15,6 mm1,5
APS-C (Canon)22,2 × 14,8 mm1,6
4/3"18 × 13,5 mm2
i Príklad: Ak budete chcieť nasadiť teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 200 mm na telo fotoaparátu Nikon s typom senzora APS-C, bude jeho výsledná a reálna ohnisková vzdialenosť 320 mm (200 mm × 1,6 crop faktor). V prípade fotoaparátu s Full Frame snímačom zostane ohnisková vzdialenosť objektívu nezmenená, teda 200 mm.

Stabilizácia obrazu

Niektoré modely objektívov sú vybavené mechanizmom optickej stabilizácie, ktorá pohybom šošoviek vnútri objektívu eliminuje rozmazanie snímky. Vďaka tomu tak možno dosiahnuť dlhší expozičný čas a to bez nutnosti využitia statívu. Túto vlastnosť oceníte najmä pri športovej a reportážnej fotografii. Stabilizácia obrazu zamedzuje aj otrasom obrazu pri nahrávaní videí. Optickú stabilizáciu možno spravidla zapnúť/vypnúť na tele objektívu.

Teleobjektív a priemer filtra

Tak ako objektívy k zrkadlovkám a bezzrkadlovkám majú rôzne veľkosti priemeru filtrov, tak aj fotografické filtre sú dostupné v rôznych priemeroch. Najčastejšie od 40 mm až po 105 mm. Berte ohľad na to, že priemer filtra musí byť vždy rovnaký, ako priemer vnútorného závitu objektívu – napríklad 67 mm filter preto nenasadíte na objektív s priemerom 58 mm. Pri teleobjektívoch sa často využíva najmä UV filter, ktorý ochráni šošovku objektívu pred nečistotami a nežiaducim ultrafialovým slnečným žiarením, alebo polarizačný filter, ktorý zamedzí tvorbe nežiaducich odleskov.

Teleobjektív a jeho svetelnosť

Svetelnosť predstavuje množstvo svetla, ktoré teleobjektív prepúšťa ku snímaču. Vyjadruje sa clonovým číslom a platí, že čím nižšie je clonové číslo, tým vyššia je svetelnosť. Pri teleobjektívoch sa svetelnosť na najkratšom ohnisku pohybuje okolo hodnoty f/4. Drahšie a kvalitnejšie teleobjektívy disponujú svetelnosťou f/2,8.

  • Vyššia svetelnosť znamená skrátenie expozičných časov a teda menšie riziko rozmazania v dôsledku otrasov.
  • Nastavenie malého clonového čísla (vyššia svetelnosť objektívu) umožňuje zhotovovať snímky aj s malou hĺbkou ostrosti.
Teleobjektív Canon EF 200 – 400 mm f/4,0 L IS USMTeleobjektív NIKKOR 180 – 400 mm f/4,0 E FL ED VR TC1.4Teleobjektív TAMRON SP 150 – 600 mm f/5,0-6.3 Di VC USD G2

Canon EF 200 – 400 mm f/4,0 L IS USM

NIKKOR 180 – 400 mm f/4,0 E FL ED VR TC1.4

TAMRON SP 150 – 600 mm f/5,0 – 6,3 Di VC USD G2

Teleobjektív a rýchlosť ostrenia

Pri teleobjektívoch, a pri objektívoch celkovo, hrá rýchlosť ostrenia veľkú a významnú úlohu. Je totiž dôležité zachytiť ten pravý okamih.

  • Ostriaci motorček umiestnený v tele objektívu zaručuje rýchlejšie a presnejšie ostrenie.
  • Teleobjektív spoliehajúci sa na ostriaci motorček umiestnený v tele fotoaparátu je lacnejší, avšak pomalší.

Teleobjektív a optická kvalita šošoviek

Typ použitých šošoviek a antireflexnej úpravy objektívu majú veľký a významný vplyv na výslednú optickú kvalitu. Pri drahších objektívoch sú najrozšírenejšie asférické šošovky a ED sklá.

  • Asférické šošovky majú oproti sférickým tú výhodu, že sú menšie, ľahšie, majú lepšie optické vlastnosti a potláčajú optické chyby.
  • ED sklá zhodne lámu svetelné lúče naprieč farebným spektrom, čím dosahujú výrazne lepšiu optickú kvalitu a ostrosť fotografií a zároveň potláčajú chromatickú aberáciu, teda farebnú chybu.

Teleobjektívy a skratky, ktoré sa používajú na ich značenie

Skratka objektívuVýznam skratkyFunkcie
USM, AF-S, SWM, HSM, STMTeleobjektívy vybavené ultrazvukovým ostriacim motorčekomRýchle, presné a tiché zaostrovanie
ASPH, ASP, ASLAsférické šošovkyTeleobjektívy s týmito šošovkami sú menšie, ľahšie a majú lepšie optické vlastnosti
ED, APO, LD, ADED sklá s veľmi malým rozptylomLepšia ostrosť obrazu a korekcia farebných chýb (chromatická (farebná) aberácia)
IS, VR, OSOznačenie objektívov so zabudovaným stabilizátoromUmožňuje fotografovanie statických záberov bez použitia statívu
DX, EF-S, Di-II, DCTeleobjektívy určené len pre DSLR s malým snímačom-

Originálne × alternatívne teleobjektív

Alternatívne/neoriginálne teleobjektívy sa od tých originálnych líšia predovšetkým obstarávacou cenou a funkčnosťou. Originálne teleobjektív ponúkajú 100 % kompatibilitu s telom fotoaparátu. Môžete sa teda spoľahnúť, že teleobjektív vždy prenesie všetky informácie medzi objektívom a telom foťáku. Oproti tomu neoriginálny/alternatívny teleobjektív sa vyznačuje nižšou obstarávacou cenou, v dôsledku toho ale nemusí poskytovať plnú kompatibilitu s telom foťáku.

Tipy ako fotiť s teleobjektívom

Nastavte na fotoaparáte väčšiu hodnotu ISO

Najmä vtedy, ak fotografujete s teleobjektívom bez statívu a nemáte pritom k dispozícii stabilizačný systém. Práve nastavením väčšej hodnoty ISO (aspoň okolo ISO 400 a vyššie) docielite to, že budete môcť robiť správne naexponované snímky s dostatočnou rýchlosťou uzávierky. Pamätajte však na to, že so zvýšením hodnoty ISO rastie aj digitálny šum na snímke, čím sa zhoršuje jeho výsledná kvalita.

i Vo fotografii platí, že človek je schopný bezpečne „udržať“ v ruke čas, ktorého výšku získame z podielu 1/hodnota použitej ohniskovej vzdialenosti objektívu. Príklad: používame teleobjektív s ohniskovou vzdialenosť 600 mm = nevolíme dlhší expozičný čas ako je 1/600 s.).

Používajte statív

Použitím foto statívu docielite precíznu ostrosť snímky. Statív odporúčame používať pri fotení s teleobjektívmi, ktoré disponujú ohniskovou vzdialenosťou viac ako 200 mm. S rastúcim ohniskom potom pri fotografovaní z ruky dramaticky vzrastá riziko rozmazania snímok, a to už aj pri najmenšom chvení teleobjektívu. Je to dané tým, že teleobjektív pri použití veľkých ohniskových vzdialeností zobrazuje len zúžený úsek fotografovanej scény. Statívy typu tripod sa najčastejšie používajú na fotografovanie divokej zveri. Monopod potom využívajú najmä reportážni fotografi, kde je nutné rýchlo reagovať na zmenu scény.

Zamerajte sa na presné zaostrenie

V súvislosti so zmenšovaním hĺbky ostrosti je nutné pri fotografovaní s teleobjektívmi dbať na zvýšenú pozornosť presnému zaostreniu. Ak teda fotografujete portrét alebo divokú zver, je nutné, aby fotografovaný objekt mal vždy zaostrené oči (poprípade oblasť očí). Odporúčame pri fotografovaní s teleobjektívmi používať automatický režim zaostrovania. Vďaka tomu vždy získate najlepší možný výsledok.

Vypnite stabilizáciu obrazu teleobjektívu

Teleobjektívy bývajú vo väčšine prípadov vybavené systémom optickej stabilizácie. Stabilizácia všeobecne nemusí byť iba cez optickú sústavu objektívu, ale aj cez telo samotného fotoaparátu. Dajte však pozor na použitie stabilizácie pri fotení s teleobjektívom na statíve. Môže dôjsť k rozmazaniu snímky. Pohyblivé elementy stabilizačného systému majú totiž tendenciu byť neustále v pohybe aj v situácii, keď je s pomocou statívu fotoaparát s objektívom plne znehybnený.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?

Najpredávanejšie

1.
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 105–300 mm), priemer filtra 77 mm, stabilizácia, USD motorček
-6%
1 429 €
1 349 €

2.
NIKKOR 70–300 mm f/4,5 – 6,3G AF-P DX ED VR Na sklade > 5 ks a na predajni Bratislava - centrála
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, pre čip APS-C (ekv. 105–450 mm), priemer filtra 58 mm, stabilizácia, AF-P motorček + ZADARMO UV filter POLAROID za 24,90 €
398,90 €

3.
TAMRON AF 70 - 300 mm F/4-5.6 Di pre Canon LD Macro 1: 2 Na sklade > 5 ks a na predajni Bratislava - centrála
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 112–480 mm), priemer filtra 62 mm
159 €

88 položiek
Ľudová voľba
NIKKOR 70–300 mm f/4,5 – 6,3G AF-P DX ED VR - Objektív
NIKKOR 70–300 mm f/4,5 – 6,3G AF-P DX ED VR
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, pre čip APS-C (ekv. 105–450 mm), priemer filtra 58 mm, stabilizácia, AF-P motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

398,90 € bez DPH 332,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 7:00
Objednávací kód: OI392r8
Zlatá stredná cesta
TAMRON SP 70–200 mm F/2.8 Di VC USD G2 pre Nikon - Objektív
-6%
TAMRON SP 70–200 mm F/2.8 Di VC USD G2 pre Nikon
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 105–300 mm), priemer filtra 77 mm, stabilizácia, USD motorček

-6% 1 429 €
1 349 € bez DPH 1 124,17 €
Kúpiť
Na sklade 4 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OT327z4
Pre náročných
Panasonic Lumix S Pro 24–70 mm f/2,8
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet L-Mount, pre čip Fullframe (ekv. 70–24 mm), priemer filtra 82 mm

2 559 € bez DPH 2 132,50 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: ON106a4
M.ZUIKO DIGITAL ED 75 –300 mm black - Objektív
M.ZUIKO DIGITAL ED 75 –300 mm black
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Micro 4/3 system, pre čip Micro 4/3 (ekv. 150–600 mm), priemer filtra 58 mm, MSC motorček

498,90 € bez DPH 415,75 €
Kúpiť
Na objednávku do 4 pracovných dní
Objednávací kód: OL427
TAMRON AF 70 - 300 mm F/4-5.6 Di pre Canon LD Macro 1: 2 - Objektív
TAMRON AF 70 - 300 mm F/4-5.6 Di pre Canon LD Macro 1: 2
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 112–480 mm), priemer filtra 62 mm

159 € bez DPH 132,50 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 7:00
Objednávací kód: OT320c
Canon EF-M 55-200 mm F4.5 - 6.3 IS STM
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Canon EF-M, pre čip APS-C (ekv. 88–320 mm), priemer filtra 52 mm, stabilizácia, STM motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

309,90 € bez DPH 258,25 €
Kúpiť
Na sklade 3 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: OC39
Canon EF 70-300mm F4.0-5.6 L IS USM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 112–480 mm), priemer filtra 67 mm, stabilizácia, USM motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

1 439 € bez DPH 1 199,17 €
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: OC215d1
Canon EF 200mm F2.8 II L USM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 320 mm), priemer filtra 72 mm, USM motorček

828,90 € bez DPH 690,75 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OC225
Canon EF 70–200 mm f/4.0 L USM Zoom - Objektív
-12%
Canon EF 70–200 mm f/4.0 L USM Zoom
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 112–320 mm), priemer filtra 67 mm, USM motorček

-12% 745,90 €
653,90 € bez DPH 544,92 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OC314
Canon EF 70-300 mm F4.0 - 5.6 USM IS II USM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 112–480 mm), priemer filtra 67 mm, stabilizácia, USM motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

450,90 € s CashBack
510,90 € bez DPH 425,75 €
Kúpiť
CashBack do 31. 8. 2020
Získajte časť peňazí späť
Podrobnosti
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: OC317a
Canon EF 75-300mm F4.0 - 5.6 III USM Zoom
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 120–480 mm), priemer filtra 58 mm, USM motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

314,90 € bez DPH 262,42 €
Kúpiť
Na sklade 3 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: OC319
Canon EF-S 55-250 mm F4.0 - 5.6 IS STM + ET-63 - Objektív
-8%
Viac ako98%spoľahlivosť
Canon EF-S 55-250 mm F4.0 - 5.6 IS STM + ET-63
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF-S, pre čip APS-C (ekv. 88–400 mm), priemer filtra 58 mm, STM motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

-8% 320,90 €
294,90 € bez DPH 245,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 7:00
Objednávací kód: OC326ik2
Canon EF-S 55-250 mm F4.0 - 5.6 IS STM - Objektív
-7%
Canon EF-S 55-250 mm F4.0 - 5.6 IS STM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF-S, pre čip APS-C (ekv. 88–400 mm), priemer filtra 58 mm, STM motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

-7% 322,90 €
300,90 € bez DPH 250,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: OC326ik
Canon EF 70 – 200 mm f/4,0 L IS II USM - Objektív
-14%
Canon EF 70 – 200 mm f/4,0 L IS II USM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 320 mm), priemer filtra 72 mm, stabilizácia, USM motorček

-14% 1 369 €
1 179,64 € bez DPH 983,03 €
Kúpiť
Rozbalené
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OC384
Canon EF 70–200 mm f/2,8 L IS III USM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 320 mm), priemer filtra 77 mm, stabilizácia, USM motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

1 979 € s CashBack
2 179 € bez DPH 1 815,83 €
Kúpiť
CashBack do 31. 8. 2020
Získajte časť peňazí späť
Podrobnosti
Na sklade 1 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: OC385
Canon EF 70–200 mm f/2,8 L IS III USM - Objektív
-16%
Canon EF 70–200 mm f/2,8 L IS III USM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, pre čip Fullframe a APS-C (ekv. 320 mm), priemer filtra 77 mm, stabilizácia, USM motorček

-16% 2 179 €
1 830,02 € bez DPH 1 525,02 €
Kúpiť
Rozbalené
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OC385
Canon EF-M 55-200 mm F4.5 - 6.3 IS STM - Objektív
-27%
Canon EF-M 55-200 mm F4.5 - 6.3 IS STM
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Canon EF-M, pre čip APS-C (ekv. 88–320 mm), priemer filtra 52 mm, stabilizácia, STM motorček

-27% 308,90 €
226,54 € bez DPH 188,78 €
Kúpiť
Rozbalené
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OC39
Fujifilm Fujinon XF 100 - 400 mm
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Fuji X, pre čip APS-C (ekv. 150–600 mm), priemer filtra 77 mm

+ ZADARMO UV filter POLAROID

1 989 € bez DPH 1 657,50 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OF3118b
Fujifilm Fujinon XC 50 - 230 mm F/ 4,5 - 6,7 Black
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Fuji X, pre čip APS-C (ekv. 75–345 mm), priemer filtra 58 mm

+ ZADARMO UV filter POLAROID

418,90 € bez DPH 349,08 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade 2 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OF3117a
Fujifilm Fujinon XF 50–140 mm F/2,8 WR
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Fuji X, pre čip APS-C (ekv. 75–210 mm), priemer filtra 72 mm, stabilizácia

1 599 € bez DPH 1 332,50 €
Kúpiť
Na sklade 1 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OF3116a
Fujifilm Fujinon XF 55-200 mm f/3.5-4.8
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Fuji X, pre čip APS-C (ekv. 83–300 mm), priemer filtra 62 mm

757,90 € bez DPH 631,58 €
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OF3115a
Fujifilm Fujinon XF 50–140 mm F/2,8 WR - Objektív
-20%
Fujifilm Fujinon XF 50–140 mm F/2,8 WR
Objektív – pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Fuji X, pre čip APS-C (ekv. 75–210 mm), priemer filtra 72 mm, stabilizácia

-20% 1 579,07 €
1 262,88 € bez DPH 1 052,40 €
Kúpiť
Rozbalené
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OF3116a
NIKKOR 70–200 mm f/2,8 AF-S E FL ED VR
Objektív pre digitálne zrkadlovky, pre čip Fullframe, priemer filtra 77 mm, stabilizácia, AF-S motorček

+ ZADARMO UV filter POLAROID

2 699 € bez DPH 2 249,17 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade 1 ks
Môžete mať zajtra od 11:00
Objednávací kód: OI361g
NIKKOR 70–300mm f/4,5 – 5,6E AF-P ED VR
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, pre čip Fullframe (ekv. 70–70 mm), priemer filtra 67 mm, AF-P motorček

650,90 € bez DPH 542,42 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ve streda 8.4. od 10:00
Objednávací kód: OI392r9
článokCanon EOS-1D X Mark III (PREVIEW): Kráľ zrkadloviek má nástupcu Canon EOS-1D X Mark III je takmer tu. Ďalšia generácia špičkovej zrkadlovky Canon ponúka rad nových...
Nikon Z50 je prvá APS-C (DX) bezzrkadlovka tohto výrobcu. Vychádza z obľúbených zrkadloviek Nikon aj...
V dnešnom článku sme pre vás pripravili súhrn skratiek a označení, ktoré Canon používa pri svojich...
CanonCanon EOS 250D (RECENZIA) – digitálna zrkadlovka (nielen) pre začiatočníkov V dnešnej recenzii si posvietime na novú, dostupnú digitálnu zrkadlovku spoločnosti Canon. Nenechajte sa...
Chcete objektív profesionálnych kvalít, ale míňanie niekoľkých stoviek eur vás neláka? Máme pre vás...
Širokouhlý objektív patrí medzi základné a u mnohých fotografov tiež medzi najpoužívanejšie sklá. V článku...
Viac článkov Všetky články

Teleobjektívy

V kategórii Teleobjektívy máme práve teraz na Alza.sk celkom 88 produktov.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné teleobjektívy Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie teleobjektívy Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii teleobjektívy recenzie

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi