43" Samsung QE43QN70H
Television - SMART QLED, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, F
Add to list
43" Samsung QE43QN70H 519 € Expected June 2026
43" Samsung QE43QN70H
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
TV depth
2.57 cm
TV weight
8.1 kg
Height without stand
Depth without stand
2.57 cm
Base width / leg spacing
69 cm
Package width
Package height
64.7 cm
Box depth
11.9 cm
Package weight
10.9 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
140 W
Typical power consumption
45 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 43" Samsung QE43QN70H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Samsung QE43QN70H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Samsung QE43QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung QE43QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung QE43QN70H