65" Samsung The Frame Pro QE65LS03HW
Television - SMART QLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 5× HDMI, 3× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 40 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
65" Samsung The Frame Pro QE65LS03HW 2,199 € Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Screen surface
Matte
Operating system
Operating system
Tizen OS
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Bixby
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
5 ×
Number of HDMI 2.1 ports
5 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
3 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
2.49 cm
TV weight
21.8 kg
Height without stand
Depth without stand
2.49 cm
Base width / leg spacing
Package width
Package height
93.3 cm
Box depth
16.4 cm
Package weight
32.3 kg
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
One Connect box, Removable stand, Wall mount
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
190 W
Typical power consumption
102 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Samsung The Frame Pro QE65LS03HW