77" Sony Bravia 8A (K77XR8AB. CEI)
5 3 ratings
Television - SMART OLED, 195cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, DLNA, game mode, Google TV, VESA 300×300, 20 W speaker(s), Dolby Atmos, E
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
77" Sony Bravia 8A (K77XR8AB. CEI) 2,699 € Ordered on request
Buy
Specifications
Compare
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen size and resolution
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
Application
Global applications
Bravia Core, HBO Max, Kodi, NETFLIX
Czech apps
Oneplay, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
O2 TV, SledováníTV, Voyo
TV functions
Multimedia features
Skylink Fast Scan
SMART functions
ECO mode
Gaming features
GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 2.0, HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
2 ×
Number of HDMI 2.0 ports
2 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
USB
Total number of USB ports
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
40.5 cm
TV weight
34 kg
Height without stand
98.4 cm
Depth without stand
3.8 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Audio formats
Dolby Atmos
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
107 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
142 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Russia, Slovakia
More Specifications
Note:
Variants 77" Sony Bravia 8A (K77XR8AB. CEI):