83" Samsung QE83S99H
Television - SMART OLED, 210cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×400, 70 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, E
Add to list
83" Samsung QE83S99H 6,299 € Expected June 2026
83" Samsung QE83S99H
Diagonal
83 " (210.82 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
165 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
83 " (210.82 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
165 Hz
Technology
OLED
Backlight
Direct
Screen surface
Matte
TV depth
2.66 cm
TV weight
40.5 kg
Height without stand
Depth without stand
2.66 cm
Box depth
17.8 cm
Package weight
52.3 kg
Colour
Black
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
650 W
Typical power consumption
123 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 83" Samsung QE83S99H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 83" Samsung QE83S99H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 83" Samsung QE83S99H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 83" Samsung QE83S99H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 83" Samsung QE83S99H