Lenovo Miix 700-12ISK Golden 256 GB LTE + Cover Keyboard
5 3 ratings
The product is localised for SK
Code:  NT213j5f Producer's Website:
Lenovo Miix 700-12ISK Golden 256 GB LTE + Cover Keyboard Discontinued
Specifications
SSD capacity
256 GB (0.26 TB)
Size of operational RAM
8 GB
Processor model number
Intel Core M m5 6Y54 Skylake
Processor frequency
1.1 GHz (1,100 MHz)
Display size
12"
Equipment
Memory Card Reader, Operating system, SIM Card, Touch display
Processor
Processor type
Intel Core M
Processor model number
Intel Core M m5 6Y54 Skylake
Processor frequency
1.1 GHz (1,100 MHz)
Core boost frequency
2.7 GHz (2,700 MHz)
Cache processor
4 MB
Memory
Size of operational RAM
8 GB
Memory type
DDR3L
Memory frequency
1,866 MHz (1.87 GHz)
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Model graphics cards
Intel HD Graphics 515
Operating system
Operating system
Windows 10 Pro
256 GB
SSD capacity
256 GB (0.26 TB)
Equipment
Webcam
5 Mpx
Maximum battery capacity
8.82 h
Construction
Convertibility
Detachable
Weight
Weight
0.78 kg
Interface
Graphical output ports
Micro HDMI
Mains-powered
4G/LTE modem
Audio
Combo Audio Jack
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)
1 ×
Optical drive
Without Optical Drive
Dimensions
Width
292 mm
Depth
210 mm