Lenovo IdeaPad Yoga 500-14IBD White
4.2 4 ratings
The product is localised for SK
Code:  NT301g4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Lenovo IdeaPad Yoga 500-14IBD White Discontinued
Specifications
SSD capacity
8 GB (0.01 TB)
HDD capacity
0.5 TB (500 GB)
Size of operational RAM
4 GB
Processor frequency
1.9 GHz (1,900 MHz)
Storage Type
SSHD
Display size
14"
Storage capacity (total)
500 GB
Equipment
Backlit keyboard, Memory Card Reader, Operating system, Touch display
Processor
Processor type
Intel Pentium
Processor frequency
1.9 GHz (1,900 MHz)
Cache processor
3 MB
Memory
Size of operational RAM
4 GB
Memory frequency
1,600 MHz (1.6 GHz)
Total number of slots
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Model graphics cards
Intel HD Graphics
Operating system
Operating system
Windows 10 Home
Hard drive
Storage Type
SSHD
Storage capacity (total)
500 GB
Drive interfaces
Serial ATA III
SSD capacity
8 GB (0.01 TB)
HDD capacity
0.5 TB (500 GB)
Equipment
Webcam
720 px
Battery
Battery capacity
45 Wh
Number of cells
Maximum battery capacity
7.84 h
Construction
Convertibility
Reflexive
Weight
Weight
1.8 kg
Interface
Graphical output ports
HDMI
Mains-powered
RJ-45 (LAN)
Audio
Combo Audio Jack
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)
2 ×
USB 2.0
1 ×
Optical drive
Without Optical Drive
Dimensions
Width
340 mm
Depth
235 mm