Lenovo IdeaPad Yoga 500-14IHW White
5 1 rating
Product info: CZ keyboard & OS settings (changeable during initial setup)
Code:  NT301h6 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Lenovo IdeaPad Yoga 500-14IHW White Discontinued
Size of operational RAM
4 GB
Processor model number
Intel Core i3 4030U Haswell
Processor frequency
1.9 GHz (1,900 MHz)
Display size
14"
Equipment
Memory Card Reader, Operating system, Touch display
Processor
Processor type
Intel Core i3
Processor model number
Intel Core i3 4030U Haswell
Processor frequency
1.9 GHz (1,900 MHz)
Size of operational RAM
4 GB
Memory frequency
1,600 MHz (1.6 GHz)
Graphics card series
NVIDIA GeForce
Operating system
Operating system
Windows 8.1
Equipment
Battery capacity
45 mAh
Number of cells
Maximum battery capacity
7.84 h
Graphical output ports
HDMI
Width
340 mm
Depth
235 mm