AlzaPlus+ deals - Camping & Outdoors

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
448 Results
4.9 22×
Watch Price/Availability
Husky Kids Nami -10°C
Sleeping Bag mumie, three season, the filling consists of hollow fiber, thermal comfort up to 5 °C, for a person of maximum height 145 cm, packed sleeping bag dimensions 34×18×17 cm, weight 1290 g
  49.90 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPThusk0022
4.5 19×
Watch Price/Availability
Husky Syndra Ladies -10°C
Sleeping Bag mumie, three season, the filling consists of hollow fiber, thermal comfort up to 1 °C, for a person of maximum height 175 cm, packed sleeping bag dimensions 21×36 cm, weight 1760 g
  63.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPThusk248
4.7 53×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Pork ribs with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 394 kJ, weight 400g - 22.73 €/1 kg
  9.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2590
4.5 29×
Watch Price/Availability
Calter chemical toilet
Chemical Toilet - with lifting seat including a lid, no need to connect water, handle for easy transport, high quality sealing to avoid odours, 20l waste tank volume, 12l clean water tank, weighs 5.5kg
  78.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTrul6654
5.0 3×
Watch Price/Availability
Campgo StarHopper Red Komfortná teplota 0°C
Sleeping Bag - mummy-style, three-season, adjustable, children's, inner material: 190T polyester, outer material 210T Diamond Ripstop polyester, microfiber filling, inner thermal collar, drawstring hood, SBS zip on the left side with anti-jam protection, comfort temperature 0°C, limit temperature -6°C, extreme temperature -23°C, suitable for heights 110–170cm, large outer pocket, inner pocket, reflective loops for hanging, compression sack included, dimensions 180 × 70cm, packed dimensions 35 × 19cm, red colour, weight 1,400g
Great price 39.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SB_03
4.6 37×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Garden-style chicken with beans
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 396 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2593
4.6 74×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Pork with dumplings and cabbage
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 584 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
  9.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2591
5.0 3×
Watch Price/Availability
Campgo StarHopper Blue Komfortná teplota 0°C
Sleeping Bag - mummy-style, three-season, adjustable, children's, inner material: 190T polyester, outer material 210T Diamond Ripstop polyester, microfiber filling, inner thermal collar, drawstring hood, SBS zip on the left side with anti-jam protection, comfort temperature 0°C, limit temperature -6°C, extreme temperature -23°C, suitable for heights 110–170cm, large outer pocket, inner pocket, reflective loops for hanging, compression sack included, dimensions 180 × 70cm, packed dimensions 35 × 19cm, blue colour, weight 1,400g
Great price 39.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SB_02
4.6 54×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Rice pudding with plums
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 827 kJ, weight 250g - 27.96 €/1 kg
  6.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2597
5.0 7×
Watch Price/Availability
Campgo HikePeak 4
Camping Mat sleeping mat, thickness: 3,8cm, dimensions 183 × 52cm, dimensions when packed 29 × 14cm, weight 790g
Great price 39.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_07
4.9 15×
Watch Price/Availability
Campgo TrailPro Z IXPE
Camping Mat sleeping mat, thickness: 2cm, dimensions 183 × 55cm, dimensions when packed 13,5 × 55cm, weight 430g
Discounted -3 % 24.90 € 25.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_02
4.9 15×
Watch Price/Availability
Campgo TrailPro Z IXPE Grey
Camping Mat sleeping mat, thickness: 2cm, dimensions 183 × 55cm, dimensions when packed 13,5 × 55cm, weight 430g
Great price 28.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_16
4.8 13×
Watch Price/Availability
Campgo EasyRest 5 Orange
Camping Mat sleeping mat, thickness: 5cm, dimensions 196 × 58cm, dimensions when packed 28 × 10cm, weight 550g
Great price 32.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_06
5.0 5×
Watch Price/Availability
Campgo Nestling Komfortná teplota 7°C
Sleeping Bag - blanket-style, three-season, adjustable, children's, inner material: 190T brushed polyester, outer material: 190T polyester, hollow fibre filling, SBS zip on the left side with anti-pinch protection, comfort temperature 7°C, limit temperature 2°C, extreme temperature -15°C, body height 110–165 cm, large outer pocket, reflective loops for hanging, can be unzipped and used as a blanket, includes compression stuff sack, dimensions 170 × 65cm, packed dimensions 34 × 21cm, green colour, weight 1,450g
Great price 24.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SB_01
5.0 3×
Watch Price/Availability
WENGER MX Professional - 16", sand
Laptop Backpack - with maximum diameter up to 16 ", carabiner keychain, padded backrest and lightweight construction, capacity 21l, weight 800g, colour beige
  59.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: GT035h5c1
5.0 6×
Watch Price/Availability
Campgo Vesper 200
Headlamp - LED, powered by 3× AAA (not included), maximum beam distance 70m, luminous flux 200lm, 1× CREE XT-E LED and 2× neutral white F5 LEDs, 3 lighting modes, flashing mode, tilt range of 40°, ABS material, IPX4 protection rating (resistant to splashing water), maximum battery life 9h, weight 84g (with battery)
Great price 8.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_HL_N250B
4.7 31×
Watch Price/Availability
Husky Sloper 45 black
Tourist Backpack , dimensions: 60 × 30 × 21cm, weight: 1300g, accessories: reinforced back and top lid
  78.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT12219
4.8 8×
Watch Price/Availability
Vango Granite Duo Table Excalibur 120
Camping Table -
  116.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: VNG8109
4.9 7×
Watch Price/Availability
Campgo Base Pad 1 IXPE Grey/Green
Camping Mat - thickness 1cm, non-slip, washable, summer use, dimensions 180×50cm (L×W), two-layer, IXPE foam material, weight 330g, dimensions when packed 50×16cm, thermal resistance (R-value) 1.5 m²K/W, elastic straps for securing
Great price 11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_11
4.2 9×
Watch Price/Availability
Campgo Base Pad 0,8 XPE Purple
Camping Mat - thickness 0.8cm, ultra-lightweight, non-slip, washable, summer use, dimensions 180×50cm (L×W), single-layer, XPE foam material, weight 200g, packed dimensions 50×15cm, thermal resistance (R-value) 1.2 m²K/W, elastic straps for securing
Great price 7.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_10
4.0 14×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Fusilli with spinach and walnuts
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 550 kJ, weight 105g - 122.86 €/1 kg
  12.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTadv042
4.3 23×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Tandoori Quinoa (VEGAN)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
  9.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT4419
5.0 1×
Watch Price/Availability
Campgo Base Pad 1.2 IXPE Alu
Camping Mat sleeping mat, thickness: 1,2cm, dimensions 180 × 50cm, dimensions when packed 50 × 17cm, weight 380g
Great price 13.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_14
4.9 7×
Watch Price/Availability
Campgo Base Pad 1 IXPE Grey/Purple
Camping Mat sleeping mat, thickness: 1cm, dimensions 180 × 50cm, dimensions when packed 50 × 16cm, weight 330g
Great price 11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_12
 

AlzaPlus+ deals - Camping & Outdoors - additional info

Do you plan to camp, plan a longer stay in nature or do you like camping? Add camping and outdoor accessories to make your stay more enjoyable and in many cases an indispensable feature. You will find here a wide selection of camping equipment, such as tents, sleeping bags, folding chairs and other camping furniture. Camping crockery includes foldable crockery, pocket knives and use also come accessories such as various types of lamps, waterproof bags and more.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.