Paddleboardy

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Hodnotenia od zákazníkov
Typ
Allround
(82)
Touring
(15)
Windsup
(1)
Fitness
(10)
Race
(2)
Wave
(8)
Dĺžka
32 cm
427 cm
-
Šírka
8,4 cm
840 cm
-
Hrúbka
1,5 cm
150 cm
-
Nosnosť
60 kg
230 kg
-
Výtlak
12 l
500 l
-
Najnovšie objednávky
Filtrovať

Paddleboard môže byť pre vás tou správnou investíciou, ak hľadáte zábavnú a (ne)náročnú športovú aktivitu, ktorá zlepší vašu fyzičku, ale ponúkne aj zaslúžený relax. Stand Up Paddle (SUP) je vhodný pre všetky vekové kategórie od začiatočníkov až po tých skúsených. Poďme sa pozrieť, ako si paddleboard vybrať.

Pokračovať

Paddleboarding vás pobaví aj rozhýbe

Paddleboarding je veľmi zábavná, ale aj oddychová športová aktivita, ktorú si veľmi rýchlo zamilujete. Ide o pádlovanie v stoji, pri ktorom zapojíte množstvo svalov v tele a zdokonalíte aj svoju rovnováhu. Paddleboard sa dá využiť na akejkoľvek vodnej hladine a ponúka aj ďalšie aktivity, ktoré s ním môžete vykonávať.

i

Ako sa líši paddleboard od surfu?

Paddleboard je stabilnejší, pretože surf vyžaduje väčšiu mobilitu pri pohyboch celého tela. Kĺže po vlnách, nie s nimi, ak schádzate rieku či menšie vlny, zatiaľ čo surf je prispôsobený do vĺn vyšších. Naopak v stabilnejších vodách má paddleboard oveľa početnejšie využitie.

Prečo si zaobstarať práve paddleboard?

Okrem toho, že paddleboard môže zábavným spôsobom pomôcť s udržaním zdravého životného štýlu, je tiež veľmi nenáročnou aktivitou pre trávenie voľného času s rodinou, či už ste profíci alebo nie. Prečo si ho kúpiť?

  • Jazda na paddleboarde je naozaj jednoduchá a naučí sa ju naozaj každý.
  • Zaručuje zábavu, relaxáciu, celkové posilnenie tela a zdokonalenie rovnováhy.
  • Paddleboardy sú vhodné pre všetky vekové kategórie od detí po seniorov.
  • Medzi ostatnými doskami na vodu vyniká svojou nízkou cenou a nenáročnosťou jazdy.
  • Môžete si vybrať medzi paddleboardmi, či už sa iba bavíte, cvičíte alebo pretekáte.

Paddleboard čiže SUP (Stand Up Paddle) môžete využívať aj v kľaku, ak si na začiatok neveríte. Je vhodný aj pre pretekanie, cvičenie alebo chytanie rýb.

Neviete si rady s tým, ako si vybrať paddleboard?

Pozrieme na to, aké varianty existujú, k čomu presne slúžia a čo pre vás môže byť kľúčové, ak neviete, ako vybrať paddleboard. SUP je naozaj pre všetky typy ľudí rôzneho veku, teda vyberajte podľa svojich preferencií.

Potrebujem pevný alebo nafukovací paddleboard?

Nafukovací paddleboard je predovšetkým lacnejší, skladnejší a ľahší, preto je vhodný pre tých, ktorí s ním chcú cestovať kamkoľvek. Taktiež ponúka viac veľkostí a typov. Je mobilnejší, ale naopak pevný je stabilnejší a dlhšie vydrží, používa sa predovšetkým u závodných a vlnových typov. Nedá sa však zbaliť a je potrebné ho niekde uskladniť.

Aké typy paddleboard ponúka a ktorý je pre mňa vhodný?

Prispôsobte si paddleboard podľa svojich plánov. Vezmite ho s rodinou k moru, zabavte sa na priehrade alebo si naplánujte adrenalínovú jazdu na rieke. Pre ostrieľaných jazdcov sú taktiež vhodné pretekárske alebo vlnová dosky.

  • Univerzálne (allround) paddleboardy ponúkajú najväčší výber tvarov a veľkostí, sú vhodné pre všetky vodné plochy a taktiež typy ľudí. Bývajú dostatočne stabilné aj pre jedincov s vyššou váhou a pre viacerých členov rodiny.
  • Touring paddleboard využijete pri dlhších trasách na pokojnejších vodách. Je dlhší ako univerzálny SUP board, čo vám zaručí o niečo väčší komfort na trase a jeho užšia špička zaistí rýchlejšiu a plynulejšiu jazdu.

Ďalej môžete naraziť na pretekársky paddleboard, určený pre skúsenejších jazdcov, alebo vlnový opatrený plutvičkami a väčšou stabilitou. A nakoniec paddleboard s plachtou, ktorá sa dá pripojiť predovšetkým na touring alebo allround dosky pre väčší zážitok.

Podľa využitia spoznáte, aké majú mať paddleboardy rozmery

Krátke paddleboardy do 270 cm sú vhodné na surfovanie, keďže sú ovládateľnejšie než tie dlhšie. Zhruba do 370 cm máte na výber stredné dosky so všestranným využitím. Dlhý paddleboard je určený na preteky či cestovanie. Dĺžka prepožičiava doske rýchlosť, ale horšie sa ovláda. Platí, že čím širší SUP, tým stabilnejší, ale naopak pomalší.

Chcem paddleboard pre dvoch, alebo len pre seba – ako zvolím nosnosť?

Pokiaľ chcete paddleboard pre dvoch na dlhšie výlety, sčítajte hmotnosť oboch pasažierov. Ak sa prechádzate iba pri brehu, pripočítajte menšiu záťaž. Vždy zohľadnite maximálnu váhu, ktorou paddleboard zaťažíte, aby sa nepotápal a neprišiel o svoju stabilitu. SUP pre jedného vyberte presne na mieru, aby nebol zbytočne veľký a horšie ovládateľný.

Nafukovací paddleboard potrebuje správny výtlak

Výtlak čiže objem, ktorý má nafukovací paddleboard určuje, aký náklad je schopný prepraviť. Kratšie dosky svoj výtlak doháňajú hrúbkou a šírkou, naopak nižší výtlak môžu mať kvôli svojej dĺžke úzke a tenké dlhé dosky. Jazda na paddleboarde s rodinou si žiada výtlak ideálne nad 250 l, aby sa nepotápal a neodporoval pri pádlovaní.

Výtlak pre bežnú rekreačnú jazdu by mal byť u tuhej konštrukcie dosiek aspoň dvojnásobný, než je hmotnosť jazdca. Pri lacnejších paddleboardoch odporúčame skôr väčší výtlak. Ten nikomu neuškodí ani na pokojnejších vodách, kde bude stabilnejší.

Je odlišný paddleboard pre deti a pre dospelých?

Paddleboard pre deti môžete nahradiť tiež klasickou allround doskou menších rozmerov. Pri výbere voľte vždy podľa vašej váhy. Samozrejme si v parametroch ďalej nastavíte podľa dizajnu alebo zamerania práve ten svoj.

  • Dámsky paddleboard vyniká predovšetkým menšou veľkosťou a dámskym dizajnom, najčastejšie allround SUP.
  • Pánsky paddleboard má väčšiu veľkosť a výtlak, vždy je však dôležitá konkrétna váha, pánsky dizajn.
  • Detský paddleboard má veľkosť aj výtlak podstatne menší, možno zvoliť aj klasický typ menších parametrov.

Paddleboard materiál nielen chráni, ale aj zlepšuje jazdu

Aký by mal mať paddleboard materiál súvisí s technológiami výrobcov, napr. materiál EVA chráni pred UV žiarením a robí ho pevnejším, naopak PVC materiál je najobvyklejší, ľahší a cenovo dostupnejší. Ďalej je paddleboard podľa výrobcov opatrený protišmykovými alebo nášľapnými vrstvami a pridanými komponentmi.

Aké potrebujem príslušenstvo na paddleboard?

Čo sa týka príslušenstva na paddleboard, už vieme, že sa nezaobídeme aspoň bez správne zvoleného pádla. Mohli by vás zaujímať aj ďalšie nevyhnutné doplnky k SUP aj cez to, že mnoho paddleboardov sa dá už s príslušenstvom zaobstarať.

Ako vybrať pádlo na paddleboard?

Pádlo na paddleboard zaisťuje váš aktívny pohyb na vode. Na výber máte skladacie, teleskopické alebo jednodielne pádla. Najčastejšie je hliníkové pádlo, sklolaminátové a najlepšie, ale aj drahšie karbónové pádlo na paddleboard.

Príslušenstvo na paddleboard pre ten najlepší zážitok

Príslušenstvo na paddleboard zaistí vašu lepšiu a prispôsobenejšiu jazdu. Pokiaľ nie je súčasťou balenia, základná je samozrejme pumpa alebo náhradné ventily. Pre tých sofistikovanejších tu sú flošne alebo sedačky na paddleboard.

i

Príslušenstvo na paddleboard býva súčasťou balenia

Ak premýšľate, čo všetko budete k svojmu koníčku potrebovať, nevyhnutné príslušenstvo na paddleboard dostanete už spolu s ním. V balení nájdete najčastejšie účinnú pumpu, plutvy (flošne), vak na dosku, pádlo, leash, poistný remienok alebo opravnú sadu.

Kľúčom k poriadnej zábave je pre paddleboard technika pádlovania

Nie je potrebné zdôrazňovať, aká dôležitá je pre paddleboard technika pádlovania. Kvôli bezpečiu sa uistite, či nie ste v blízkosti plavcov či iných plavidiel. Pokojne začnite veslovať v kľaku a zistite, ako ste na tom so stabilitou. Potom sa narovnajte, mierne pokrčte kolená a každých 4 – 5 záberov vymeňte stranu pádlovania pre udržanie rovnakého smeru.

Motorové paddleboardy vám uľahčia pádlovanie

Motorové paddleboardy vám spríjemnia dlhšie vychádzky na vode a ušetria vám veľa síl pri pádlovaní. Sú bezdrôtovo ovládateľné a vhodné pre všetky typy SUP. K plavbe využijete prídavný motor na paddleboard, ktorý jednoducho zasuniete namiesto zadnej plutvičky (flošne), a užijete si tak svoj voľný čas sledovaním okolitej prírody a relaxovaním.

Plávajte sa pohodlne v oblečení na paddleboard

V letných mesiacoch môžete kombinovať oblečenie na paddleboard v podobe plaviek, športových tričiek a šortiek kvôli ochrane proti slnku. Alebo zvolíte neoprén vhodný do vody, ktorý zaručuje voľný pohyb. Povrch dosky je primárne uspôsobený pre bosé chodidlá, ale napríklad v zime môžete zvoliť neoprénové topánky vhodné na jazdenie.

i

Pozrite sa na paddleboard v akcii, alebo čo hovoria na paddleboard recenzie

V našej sekcii padleboardy recenzie sa môžete zorientovať v ponuke a tiež si nechať poradiť od ostatných používateľov na základe ich hodnotenia a skúseností. Hľadáte nejaké paddleboardy v akcii alebo za nízku cenu? Pozrite sa na naše lacné paddleboard zoradené podľa ich ceny.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
HYDROFORCE Oceana 10-32 White Cap Combo kajaková súprava Na objednávku – termín upresníme 5 ks
Paddleboard s dĺžkou 305cm, nosnosť 110kg, výtlak 272l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash, obal a upevňovací popruh
179,90 €

2.
Aga MR5018 Na sklade > 5 ks u dodávateľa
Paddleboard s dĺžkou 320cm, nosnosť 140kg, výtlak 388l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada a leash
196,74 €

3.
Paddleboard s dĺžkou 320cm, nosnosť 140kg, výtlak 300l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, leash a upevňovací popruh
349,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
125 položiek
Ľudová voľba Lacné, ale dobre hodnotené
4,8
Aqua Marina BREEZE 9' 10''x 30 '' x 5''
Paddleboard s dĺžkou 300cm, nosnosť 100kg, výtlak 220l, zameranie: stabilita, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash a upevňovací popruh
Zľavnené -15 %
212,40 € 249,90 €
Skladom
Objednávací kód: SPTaqm006
Zlatá stredná cesta Dobrý pomer cena/výkon
5,0 10×
Aqua Marina Beast 10'6''× 32'' × 6''
Paddleboard s dĺžkou 320cm, nosnosť 140kg, výtlak 300l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, leash a upevňovací popruh
349,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SPTaqm010
Zlatá stredná cesta Dobrý pomer cena/výkon
Aqua Marina Coral 10'2''× 31''× 5'' - Paddleboard Varianty
5,0
Aqua Marina Coral 10'2''× 31''× 5''
Paddleboard s dĺžkou 310cm, nosnosť 105kg, výtlak 231l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash a upevňovací popruh
Cenová bomba
356,90 € Ušetríte 83 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SPTaqm009
Pre náročných Kvalita bez kompromisov
AQUA MARINA Coral Touring 11'6''× 31'×'6'' - Paddleboard Varianty
5,0
AQUA MARINA Coral Touring 11'6''× 31'×'6''
Paddleboard s dĺžkou 350cm, nosnosť 130kg, výtlak 328l, zameranie: rýchlosť a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash a upevňovací popruh
523,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SPTaqm031
5,0
AQUA MARINA Super Trip 12'2" × 32" × 6"
Paddleboard s dĺžkou 370cm, nosnosť 210kg, výtlak 462l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, plutva, vak a opravná sada
401,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SPTaqm012
3,0
Plavák ZRAY E11 11'0" × 32" × 5"
Paddleboard s dĺžkou 335cm, nosnosť 110kg, výtlak 255l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva a vak
293,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SPTaqw102
3,0
Z-RAY X1 Combo 10'2" × 32" × 6"
Paddleboard s dĺžkou 310cm, nosnosť 125kg, výtlak 259l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash a sedačka
359,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTzray003
4,0
F2 STEREO 10'0" × 33" × 5"
Paddleboard s dĺžkou 305cm, nosnosť 100kg, výtlak 245l, zameranie: stabilita, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, opravná sada a obal
Cenová bomba
384,90 € Ušetríte 46 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: SPTmcf004
4,0
Z-RAY X2 10'10" × 32" × 6"
Paddleboard s dĺžkou 330cm, nosnosť 130kg, výtlak 239l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash a upevňovací popruh
307,90 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: SPTzray004
5,0
ZRAY F4 WS 12-33
Paddleboard s dĺžkou 365cm, nosnosť 150kg, výtlak 285l, zameranie: rýchlosť, stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash, obal, upevňovací popruh a stredová plutva
Zľavnené -15 %
501,40 € 589,90 €
Skladom
Objednávací kód: SNBpad019
5,0
AQUA MARINA Super Trip Tandem 14'0''× 34'× '6''
Paddleboard s dĺžkou 427cm, nosnosť 230kg, výtlak 500l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, plutva, vak a upevňovací popruh
Super cena
594,90 € Ušetríte 52,06 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTaqm032
AQUA MARINA Monster 12'0'' × 33'' × 6'' Sky Glider
Paddleboard s dĺžkou 366cm, nosnosť 170kg, výtlak 390l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, leash, obal a remienok
385,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SPTsno0015
2,5
Bestway Oceana 3,05 m × 84 cm × 12 cm
Paddleboard s dĺžkou 305cm, nosnosť 120kg, výtlak 265l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, leash, obal, upevňovací popruh a sedačka
Cenová bomba
264,90 € Ušetríte 30,42 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SNBpad018
AQUA MARINA Fusion 10'10" × 32" × 6" Before Sunset
Paddleboard s dĺžkou 330cm, nosnosť 150kg, výtlak 338l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, obal a remienok
417,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SPTsno0014
4,0
Bestway Fastblast Tech 3,81 m × 76 cm × 15 cm
Paddleboard s dĺžkou 381cm, nosnosť 120kg, zameranie: rýchlosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, opravná sada a obal
274,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTbway071
AQUA MARINA Dhyana 10'8'' × 34'' × 6'' Summer Vacation
Paddleboard s dĺžkou 325cm, nosnosť 160kg, výtlak 347l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, obal a remienok
461,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: SPTsno0025
AQUA MARINA Coral 10'2" × 31" × 4,75'' Raspberry - Paddleboard Varianty
5,0
AQUA MARINA Coral 10'2" × 31" × 4,75'' Raspberry
Paddleboard s dĺžkou 310cm, nosnosť 105kg, výtlak 238l, zameranie: ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, obal a remienok
461,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTsno0016
Bodyglove RAPTOR+ 10'8" × 33" × 5"
Paddleboard s dĺžkou 330cm, nosnosť 135kg, výtlak 295l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, opravná sada, leash a obal
Zľavnené -14 %
339,10 € 398,90 €
Skladom
Objednávací kód: SPTbogl001
F2 Cruise WS 11'5''× 33''× 6''
Paddleboard s dĺžkou 348cm, nosnosť 150kg, výtlak 320l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak a opravná sada
421,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: SPTmcf008
1,0
SKIFFO WS Combo 10'4''× 32''× 6''
Paddleboard s dĺžkou 315cm, nosnosť 130kg, výtlak 290l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, vak, opravná sada, leash, obal a upevňovací popruh
Zľavnené -9 %
375,80 € 417,52 €
Skladom
Objednávací kód: SPTsk0008
AQUA MARINA Hyper 11,6-31
Paddleboard s dĺžkou 350cm, nosnosť 150kg, výtlak 330l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, plutva, vak, leash, obal a upevňovací popruh
440,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SNBpadd011
AQUA MARINA Vibrant 8'0''× 28''× 4''
Paddleboard s dĺžkou 244cm, nosnosť 60kg, výtlak 140l, zameranie: rýchlosť, stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva, leash, obal a remienok
Zľavnené -10 %
250,10 € 277,90 €
Skladom
Objednávací kód: SPTaqm034
F2 STEREO 10'6" × 32,5" × 6"
Paddleboard s dĺžkou 320cm, nosnosť 120kg, výtlak 280l, zameranie: stabilita, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva a obal
Super cena
383,90 € Ušetríte 30 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: SPTmcf002
F2 ALOHA 11'4" × 31" ×6"
Paddleboard s dĺžkou 347cm, nosnosť 135kg, výtlak 335l, zameranie: stabilita a ovládateľnosť, obsah balenia: pumpa, pádlo, plutva a obal
Zľavnené -10 %
357,80 € 397,60 €
Skladom
Objednávací kód: SPTmcf003

Paddleboardy

plávanieAko si užiť leto pri vode Najlepšie sa horúce letné dni trávia pri vode, kde sa dá vedľa slnenia a odpočinku zažiť tiež mnoho aktívnej zábavy. Vyskúšajte jazdu na paddleboarde, potápajte sa s vodným skútrom alebo si len skočte zaplávať, nech urobíte niečo pre svoje zdravie.
Osviežte tohtoročné vodné radovánky o zaujímavú novinku v podobe paddleboardov. Jednoducho povedané ide o dosku, na ktorej sa stojí alebo kľačí a pomocou pádla sa pohybujete. Ide o zábavu pre malých, veľkých, a dokonca aj pre seniorov. Tak idete do toho?

Paddleboardy

V kategórii Paddleboardy máme práve teraz na Alza.sk celkom 125 produktov.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné paddleboardy Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie paddleboardy Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie paddleboardy Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii paddleboardy recenzie
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií