Nakupujte rychlostí budoucnosti Jesenný výpredaj obuvi!

Lyžiarske rukavice

Premrznuté ruky môžu veľmi rýchlo pokaziť zážitok z riadne zasneženého svahu. Kúpte si preto lyžiarske rukavice, ktoré vaše ruky udržia v teple a ochránia ich pred nepriaznivým počasím. Vďaka kvalitným materiálom zároveň aj odvedú pot a vlhkosť od pokožky a udržia vaše ruky v suchu. Prečítajte si, ako vybrať vhodné lyžiarske rukavice na snowboard či na lyže.

Pokračovať

Lyžiarske rukavice majú rôzny strih – chcete palčiaky, či prstové rukavice?

Keď si vyberáte lyžiarske rukavice, najprv sa zamerajte na ich strih. Ako palčiaky, tak aj prstové rukavice majú svoje výhody aj nevýhody. Výber teda závisí predovšetkým od vašich vlastných preferencií.

 • Prstové lyžiarske rukavice vám umožnia lepší a komfortnejší úchop lyžiarskych palíc a ľahšie sa vám bude hýbať prstami.
 • Palčiaky zase lepšie udržia teplo, pretože okrem palca sú všetky prsty pri sebe, vďaka čomu sa ruky prirodzene zahrievajú.
 • Kombinované lyžiarske rukavice majú vzhľad palčiakov, avšak vo vnútri majú tenšie prstové rukavice.
 • Trojprsté lyžiarske rukavice zaisťujú väčšie teplo. Majú oddelený palec a potom dva oddiely pre štyri zvyšné prsty.

Ak vyberáte detské lyžiarske rukavice, palčiaky budú najvhodnejšie, pretože udržujú ruky vo väčšom teple. Pre väčších lyžiarov môžete zvoliť aj prstové rukavice, ktoré im uľahčia manipuláciu s predmetmi.

Lyžiarske rukavice prstové
Prstové lyžiarske rukavice

Lyžiarske rukavice palčiaky
Rukavice na lyže – palčiaky

Pre koho vyberáte lyžiarske rukavice? Dámske i detské majú svoje špecifiká

V ponuke môžete nájsť produkty určené pre obe pohlavia, teda unisex lyžiarske rukavice. Dámske i detské však majú svoje špecifiká, a preto je vhodnejšie určenie rukavíc rozlišovať.

 • Dámske lyžiarske rukavice sa väčšinou líšia predovšetkým celkovým strihom, veľkosťou a dizajnom. Lyžiarske rukavice dámske sú väčšinou užšie a menšie v porovnaní s tými pánskymi.
 • Pánske rukavice na lyže/unisex sú vyrábané v jednoduchom dizajne, ktorý sa hodí pre obe pohlavia. Lyžiarske rukavice pánske sú väčšie a širšie, aby poskytli komfort väčším pánskym rukám.
 • Detské lyžiarske rukavice sú farebnejšie a spoznáte ich podľa menšej veľkosti. Maximálne chránia detské ruky. Lyžiarske rukavice pre deti zoženiete v rôznych farbách a rozprávkových motívoch.

Pozor na veľkosť: dámske, pánske i detské lyžiarske rukavice musia dobre sadnúť

Či už vyberáte lyžiarske rukavice detské, dámske, alebo pánske, veľkosť voľte veľmi starostlivo. Rukavice by mali na ruky riadne priľnúť, ale nemali by vás tlačiť, ani nijako obmedzovať pri pohybe prstov. To znamená, že keď rukavicou zatrasiete, nemala by vám spadnúť a pri ohybe prstov nesmie vzniknúť hrboľ z nadbytočnej látky.

Tri kroky, pomocou ktorých ľahko zistíte správnu veľkosť rukavíc

Na zistenie, či majú lyžiarske rukavice tú správnu veľkosť, sa držte nasledujúcich troch krokov:

 1. Na zistenie veľkosti si zmerajte obvod dlane bez palca.
 2. Zmerajte si tiež dĺžku ruky od zápästia k najdlhšiemu prstu.
 3. Zistené miery teraz porovnajte s informáciami u produktu.

Kvalitné lyžiarske rukavice by mali byť nepremokavé a priedušné zároveň

Aby vám bolo pri lyžovaní teplo, vyberajte si kvalitné zimné lyžiarske rukavice. Spoznáte ich predovšetkým podľa membrány alebo špeciálneho záteru. Membrána je drahšia, ale jej vlastnosti sa s odstupom času nezhoršujú. Rovnako kvalitné by mali byť aj rukavice na snowboard.

 • Nepremokavé lyžiarske rukavice zamedzujú prenikaniu vlhkosti k pokožke a udržia tak vaše ruky v suchu.
 • Priedušné rukavice na snowboard či lyže umožňujú odvádzanie potu z pokožky a nechávajú ruky suché.
 • Ideálne snowboardové rukavice kombinujú obe vlastnosti, a sú teda nepremokavé a priedušné súčasne.

Vhodnou voľbou sú lyžiarske rukavice Gore-Tex

Lyžiarske rukavice Gore-Tex (čiže GTX rukavice) v sebe ukrývajú špeciálnu textíliu, vďaka ktorej sú 100 % nepremokavé, priedušné a vetruvzdorné. Z akých vrstiev sa táto textília skladá?

 • Gore-Tex membrána predstavuje mimoriadne tenkú vrstvu, ktorá obsahuje viac ako 1,4 miliardy pórov na centimeter štvorcový. Práve vďaka tomu sú zimné lyžiarske rukavice priedušné, nepremokavé a vetruvzdorné.
 • Gore-Tex laminát je časť medzi vysokokvalitnou podšívkou a vonkajšou textíliou. Vrchná časť je potom ošetrená veľmi tenkou vodoodolnou úpravou, vďaka ktorej voda iba vytvára kvapôčky a nevsakuje sa do materiálu.
 • Podlepenie švov páskou Gore-Steam je veľmi dôležité, lebo práve švy sú často príčinou premoknutia. Podľa typu odevu sa používajú rôzne široké pásiky zaručujúce trvalú nepremokavosť.

i

Nepremokavé detské lyžiarske rukavice sú pre malých lyžiarov veľmi dôležité. Ak totiž rukavice zmoknú, bude dieťaťu veľká zima, a to bez ohľadu na kvalitu zateplenia.

Dbajte na riadne zateplenie – na svahu sú teplé rukavice na lyžovanie dôležité

Riadne zateplenie je dôležitou vlastnosťou, ktorá zaistí, aby vás rukavice na lyžovanie dostatočne ohriali. Najlepšie tepelné vlastnosti majú umelé vlákna Thinsulate,  Fiberloft a Primaloft.  Tieto materiály sú priedušné, vodoodolné, rýchloschnúce a majú veľmi vysokú hrejivosť. Na zateplenie sa využíva tiež vlna, ktorá hreje a je antimikrobiálna.

Trápia vás premrznuté ruky? Pomôžu vám vyhrievané lyžiarske rukavice

Ak vás neustále trápia veľmi premrznuté ruky, ani kvalitne vyhrievané lyžiarske rukavice na svahu nemusia byť postačujúce. V takom prípade odporúčame zvoliť rukavice, ktoré obsahujú vykurovacie telieska. Tieto telieska sú napájané batériou, ktorá je umiestnená priamo v rukavici. Intenzitu vykurovania môžete ľahko regulovať.

Vyhrievané lyžiarske rukavice na batérie vás vydržia ohriať približne 3 – 10 hodín v závislosti od toho, aké sú vonkajšie podmienky a akú zvolíte intenzitu ohrevu.

Lyžiarske rukavice vyhrievané – prstové a palčiaky
Ako pánske, tak i dámske vyhrievané lyžiarske rukavice existujú v prstovom aj palčiakovom vyhotovení.

Dámske i pánske lyžiarske rukavice vyžadujú dlane z kvalitného materiálu

Či už vyberáte dámske či pánske lyžiarske rukavice, dbajte na kvalitný materiál ich najviac namáhanej časti, a to dlane. Pri výrobe sa využíva predovšetkým koža, umelá koža alebo prvotriedny textil s tým, že sú tieto materiály dlhodobo odolné proti ošúchaniu a majú veľmi kvalitný protišmykový povrch.

Praktické detaily, ktoré by pánske ani dámske lyžiarske rukavice nemali postrádať

Či už vyberáte pánske či dámske lyžiarske rukavice, zamerajte sa na praktické detaily, ktoré vám umožnia pohodlné lyžovanie bez starostí. O ktoré detaily ide?

 • Vystuženie kĺbov chráni prsty a kĺby pri páde. Pri slalome chráni proti úderom do bránok.
 • Ergonomický tvar je skvelý v tom, že vám umožňuje oveľa lepší úchop bežných vecí okolo.
 • Klin z mikrovlákna sa nachádza na chrbtovej strane rukavice a slúži na utieranie lyžiarskych okuliarov.
 • Touchscreen na prstoch rukavice umožňuje ovládanie dotykového displeja telefónov či tabletov.
 • Možnosť zopnutia rukavíc k sebe zamedzuje zdĺhavému hľadaniu či strate jednej z rukavíc.
 • Zapínanie na suchý zips umožňuje zvoliť si, ako veľmi budú rukavice lyžiarske obopínať ruku.

Lyžiarske rukavice s Trigger systémom zaistia komfort aj maximálnu bezpečnosť na svahu

Trigger systém zaručuje, aby sa lyžiarske rukavice ľahko spojili s palicou pomocou pútka umiestneného priamo na rukavici. Už teda nemusíte pred každou jazdou navliekať pútko okolo zápästia. Trigger systém tiež zamedzuje strate palice pri zapichnutí do hlbšieho snehu. Má takisto aj bezpečnostnú funkciu, pri páde sa rukavica z palice ihneď uvoľní, čo pomôže predísť zraneniu ruky. Snowboardové rukavice týmto systémom nedisponujú, pretože je pre snowboardistov zbytočný.

Zimné lyžiarske rukavice
Zimné lyžiarske rukavice/rukavice na snowboard s Trigger systémom.

i

Zaujíma vás, kde za nízku cenu zohnať dámske, pánske či detské lyžiarske rukavice? Bazár často ukrýva skvostné kúsky za zlomok ceny. Ak vás zaujímajú len lacnejšie lyžiarske rukavice, výpredaj je pre vás tým pravým orechovým.

Lyžiarske rukavice vs. snowboardové rukavice – aké sú hlavné rozdiely?

Lyžiarske rukavice sa hodia nielen pri zjazde, ale niektoré možno využiť aj ako snowboardové rukavice. V tomto prípade by však mali mať rukavice nepatrne odlišné vlastnosti. O aké konkrétne ide?

 1. Človek je pri jazde na snowboarde viac v kontakte so snehom, a tak musia byť snowboardové rukavice oveľa viac odolnejšie proti oderu a vode než klasické rukavice na lyže.
 2. Na snowboarde si musíte strážiť hlavne zápästie, pretože je s ním spojených najviac zranení – z tohto dôvodu sú snowboardové rukavice zhotovené s chráničom zápästia.
 3. V ponuke sú k dispozícii buď klasické, alebo palcové snowboardové rukavice. Ak túžite po väčšom tepelnom komforte, kúpte si trojprsté snowboard rukavice.
 4. Ak chcete pre seba skutočne to najlepšie, dbajte na to, aby boli prsty na rukaviciach vystužené špeciálnymi materiálmi, vďaka ktorým nedochádza k opotrebovaniu pri kontakte so svahom.

Ak sa zameriavate predovšetkým na beh na lyžiach, vyberajte si priamo špeciálne dámske a pánske rukavice na bežky. Tie sa pýšia vysokou odolnosťou, priedušnosťou a maximálnym zateplením.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, FN Dry ™ 10K membrána
35,90 €

36 položiek
Ľudová voľba
Oakley Roundhouse Short Glove 2.5 Forged Iron - Lyžiarske rukavice
10 8
Varianty
Oakley Roundhouse Short Glove 2.5 Forged Iron
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, FN Dry ™ 10K membrána

35,90 € bez DPH 29,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPToak120nad
Zlatá stredná cesta
Leki Fiona S Lady Mitt - Lyžiarske rukavice
8
Varianty
Leki Fiona S Lady Mitt
Lyžiarske rukavice pre ženy, extra teplé, kožené

80,90 € bez DPH 67,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTvodo224nad
Pre náročných
Zanier HOT.STX vyhrievané veľkosť 6,5 - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HOT.STX vyhrievané veľkosť 6,5
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 6,5

-46% 298,90 €
161,90 € bez DPH 134,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: SPTvodo271
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 8 - Lyžiarske rukavice Varianty
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 8
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 8

304,90 € bez DPH 254,08 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SPTvodo264
Zanier HEAT.STX - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HEAT.STX
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené

-36% 252,90 €
Od 161,90 € bez DPH 134,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTvodo261nad
Zanier HOT.STX - Lyžiarske rukavice Varianty
Zanier HOT.STX
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené

Od 161,90 € bez DPH 134,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTvodo271nad
Leki Griffin S Lady, white-black - Lyžiarske rukavice
7 8,5
Varianty
Leki Griffin S Lady, white-black
Lyžiarske rukavice pre ženy, extra teplé, kožené

75,90 € bez DPH 63,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTlek0364nad
LEVEL Web Mitt - Lyžiarske rukavice
8,5
Varianty
LEVEL Web Mitt
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, so záterom

31,90 € bez DPH 26,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTvodo303nad
Zanier Mellau. GTX - Lyžiarske rukavice
4 4,5 5 5,5 6
Varianty
Zanier Mellau. GTX
Lyžiarske rukavice pre dieťa, teplé, Gore-Tex membrána

30,90 € bez DPH 25,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTzan34nad
Zanier Schladming. GTX - Lyžiarske rukavice Varianty
Zanier Schladming. GTX
Lyžiarske rukavice pre ženy, teplé, Gore-Tex membrána

51,90 € bez DPH 43,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTzan01nad
Zanier Kirchberg. GTX - Lyžiarske rukavice Varianty
Zanier Kirchberg. GTX
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, Gore-Tex membrána

45,90 € bez DPH 38,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTzan05nad
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 11 - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 11
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 11

-36% 252,90 €
161,90 € bez DPH 134,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SPTvodo270
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 10,5 - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 10,5
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 10,5

-36% 252,90 €
161,90 € bez DPH 134,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SPTvodo269
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 7 - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 7
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 7

-46% 298,90 €
161,90 € bez DPH 134,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: SPTvodo262
Zanier HOT.STX vyhrievané veľkosť 7 - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HOT.STX vyhrievané veľkosť 7
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 7

-46% 298,90 €
161,90 € bez DPH 134,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SPTvodo272
Zanier Mellau. GTX Mitten - Lyžiarske rukavice
4 4,5 5 5,5 6
Varianty
Zanier Mellau. GTX Mitten
Lyžiarske rukavice pre dieťa, teplé, Gore-Tex membrána

30,90 € bez DPH 25,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTzan39nad
Zanier Kirchberg. GTX veľkosť 8 - Lyžiarske rukavice Varianty
Zanier Kirchberg. GTX veľkosť 8
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, Gore-Tex membrána, veľkosť 8

45,90 € bez DPH 38,25 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SPTzan11
Zanier Mellau. GTX Mitten - Lyžiarske rukavice
4 4,5 5 5,5 6
Varianty
Zanier Mellau. GTX Mitten
Lyžiarske rukavice pre dieťa, teplé, Gore-Tex membrána

30,90 € bez DPH 25,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTzan44nad
Zanier Kirchberg. GTX - Lyžiarske rukavice Varianty
Zanier Kirchberg. GTX
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, Gore-Tex membrána

Od 45,90 € bez DPH 38,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTzan11nad
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 6,5 - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľkosť 6,5
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 6,5

-46% 298,90 €
161,90 € bez DPH 134,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTvodo261
Leki Griffin S Lady - Lyžiarske rukavice
6
Varianty
Leki Griffin S Lady
Lyžiarske rukavice pre ženy, extra teplé, kožené

75,90 € bez DPH 63,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTvodo172nad
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľ. 9 - Lyžiarske rukavice
Varianty
Zanier HEAT.STX vyhrievané veľ. 9
Lyžiarske rukavice pre mužov a ženy, vyhrievané, kožené, veľkosť 9

-46% 298,90 €
161,90 € bez DPH 134,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTvodo266
Zanier Rauris. GTX - Lyžiarske rukavice Varianty
Zanier Rauris. GTX
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, Gore-Tex membrána

Od 38,90 € bez DPH 32,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTzan16nad
Oakley Factory Winter Glove 2 Dark Blue - Lyžiarske rukavice
8
Varianty
Oakley Factory Winter Glove 2 Dark Blue
Lyžiarske rukavice pre mužov, teplé, FN Dry ™ 15K membrána

37,90 € bez DPH 31,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPToak116nad
Autom na lyže do Francúzska a Švajčiarska V dnešnom záverečnom diele nášho cestovateľského seriálu sa pozrieme do francúzskych a švajčiarskych Álp...
Prinášame vám exkluzívny cestovateľský seriál! Nenechajte si ujsť najpodrobnejšie informácie o cestách za...

Lyžiarske rukavice

V kategórii Lyžiarske rukavice máme práve teraz na Alza.sk celkom 36 produktov.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné lyžiarske rukavice Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie lyžiarske rukavice Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii lyžiarske rukavice recenzie

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB29
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi