Všechny dárky jako na dlani Dámské hodinky

Kopačky

Futbalové kopačky sú najdôležitejšou súčasťou výstroji a majú obrovský vplyv na to, ako veľmi pohodlne sa vám bude hrať. Pochopiteľne sa prejavia aj na bezpečnosti. Lenže nie sú kopačky ako kopačky a na trhu ich je celý rad druhov a typov. Neviete, ako sa v tejto oblasti vyznať? Čítajte ďalej a my vám so všetkým poradíme.

Pokračovať

Futbalové kopačky podľa typu podrážky

Podrážka na futbalové kopačky je ich hlavnou súčasťou. Nájdeme na nej tzv. špunty (kovové či plastové), ktoré ovplyvňujú pohyb hráčov po ihrisku, beh, vedenie lopty a stabilitu. Všeobecne platí, že čím viac štupľov, tým je topánka stabilnejšia a ponúkne lepšiu ovládateľnosť. Existuje celkom päť hlavných typov kopačiek:

Kolíky

Tzv. kolíky sú v oblasti kopačiek úplná klasika. Spoznáte ich podľa kovových alebo plastových kolíkov či štupľov, najčastejšie v zostave dva vzadu a štyri vpredu. Kolíky sú spravidla vymeniteľné, vystačíte si tak s jedným párom topánok na rôzne typy povrchov. Sú to ideálne kopačky na umelú trávu. Na ich horšie rozkladania váhy môžu byť ľahko nepohodlnejšie. Pri neopatrnom pohybe môžu byť tiež celkom rizikové k okoliu.

Špunty majú najčastejšie tvar kužeľa. V poslednej dobe sa stretávame aj s tzv. nožovými špuntami, ktoré ponúkajú skvelú ovládateľnosť a sú ideálne pri prudkých zmenách smeru.

Lisovky

Lisovky sú univerzálnym typom kopačiek, ktorý je určený na tvrdé povrchy, ale sú vysoko spoľahlivé aj na tráve. Spoznáte ich na prvý pohľad, pretože špunty sú v podrážke napevno vylisované. Väčšinou ich býva viac ako desať v rôznych výškach, z toho dôvodu sú lisovky aj veľmi pohodlné.

Lisokolíky

Lisokolíky sú moderným typom kopačiek, ktorý kombinuje vylisovanú podrážku so skrutkovacími špuntami. Sú bezpečné ako na suchej, tak mokrej tráve, nešmýkajú a vďaka kovovým kolíkom majú výrazný odpich. Eliminujú tiež problém klasických kolíkov s rozložením váhy. Nie sú však vôbec vhodné do telocvične a na umelé povrchy.

Turfy

Turfy spoznáte hneď podľa väčšieho množstva rôzne tvarovaných štupľov na podrážke. Sú určené na tvrdý a suchý povrch, na ňom sú perfektne stabilné a pri riadení pohybu spoľahlivé. Väčšie množstvo štupľov dobre rozkladá tlak na chodidlo, vo výsledku sú tak aj veľmi pohodlné. Nie sú vhodné do telocvične a na mokrú trávu.

Halovky

Halovky sú určené výhradne do interiéru a ako také nevyužívajú špunty. Ich podrážka je rovná s úpravou, ktorá zabraňuje podkĺznutiu. V tomto ohľade sú veľmi univerzálne, hodia sa nielen na futbal či futsal, ale na celý rad ďalších halových športov.

Ďalšie špeciálne kopačky

Okrem týchto základných typov sú dnes na trhu aj niektoré špeciálne kopačky. Ide najmä o špeciálne tvarované členkové kopačky a kopačky bez šnúrok.

Členkové kopačky

Členkové kopačky alebo ponožkové kopačky možno pôsobia ako módny výstrelok, ich vlastnosti spôsobili, že sú čím ďalej tým obľúbenejšie. Ich najväčšou výhodou je väčšia fixácia členku, takže sú ideálne pre tých hráčov, ktorí majú problémy s kĺbmi alebo sú po úraze. Väčšinou sú navyše bezšvové.

 • Zaujímavý dizajn.
 • Vyššia fixácie členku.
 • Nemusia vyhovovať každému.

i

Členkové kopačky bývajú niekedy označované aj ako vysoké. Bežné kopačky sa potom v tomto delení futbalových topánok podľa ich výšky označujú ako nízke.

Kopačky na futbal bez šnúrok

Pánske kopačky na futbal bez šnúrok (k dispozícii sú samozrejme aj dámske kopačky) si získavajú na čím ďalej tým väčšej popularite. Vedľa pohodlia pri obúvaní je ich najväčšou výhodou fakt, že kontaktu s loptou nič nebráni. Na druhej strane, na nohe musia perfektne sedieť, upevnenie topánky nemožno korigovať šnúrkami.

 • Pohodlie pri obúvaní.
 • Bezprostredný kontakt s loptou.
 • Musia perfektne sedieť na nohe.
 • Nemusia vyhovovať každému.

Kopačky detské

S futbalom sa často začína v útlom veku a aj v tomto prípade platí, že kvalitné detské kopačky sú základným prvkom výbavy. Vždy platí, že by topánka mala na detskej nohe perfektne sedieť. K dispozícii sú všetky vyššie vymenované typy, ale viac ako inokedy sa zamerajte na kvalitu a ortopedické vyhotovenie topánky.

Ako vybrať futbalové kopačky?

Ako vybrať futbalové kopačky nie je jednoduchá otázka a rozhodne odpoveď na ňu nepodceňujte. Ak vyberáte nové kopačky, prvým krokom by mala byť úvaha nad tým, na akom povrchu najčastejšie hráte. Potom je potrebné dobre zmerať nohu a vybrať veľkosť. Stranou ale nenechajte ani materiál kopačiek.

Veľkosť kopačiek

Potom, čo sa rozhodnete, aké kopačky na futbal sú pre vás najvhodnejšie, je potrebné vybrať tú správnu veľkosť. Kopačky musia dokonale sedieť, nikde nesmú tlačiť. Zle zvolená veľkosť kopačiek môže v najhoršom prípade skončiť až zranením. Šírka kopačiek býva unifikovaná, takže sa môžete zamerať iba na dĺžku nohy.

 1. Vyberte si vhodné miesto na meranie, napr. schod, miesto pri stene, kraj nábytku a pod.
 2. Na podlahu položte list papiera.
 3. Oblečte si štulpne, ktoré budete pri futbale používať.
 4. Na najvzdialenejšom bode, teda pri palci či ukazováku, urobte značku.
 5. Papier vyberte a zmerajte vzdialenosť od okraja papiera k označenému bodu, získate tzv. mondo point, teda dĺžku nohy v najdlhšom mieste vášho chodidla.
 6. Výslednú hodnotu porovnajte s tabuľkami jednotlivých výrobcov kopačiek.
Ako vybrať veľkosť kopačiek

Výsledkom vášho merania bude tzv. mondopoint, teda najdlhšia miera nohy.

Materiál kopačiek

Materiál, z ktorého sú futbalové topánky vyrobené, je zásadný, pretože na športové topánky je kladený väčší dôraz, čo sa týka ich výdrže aj pohodlia. Podľa použitého materiálu futbalové kopačky rozdeľujeme do štyroch skupín.

Kožené kopačky

Kožené kopačky, to je klasika. Koža je pohodlná aj pri dlhšom nosení, dostatočne priedušná, chodidlu sa výborne prispôsobí a dobre tiež priľne k lopte. Najčastejšie sa vyrábajú z klokanej kože, využíva sa ale aj koža teľacia a kozia.

 • Mäkké a komfortné.
 • Odolný materiál chráni nohu.
 • Vysoká životnosť.
 • Náročnejšie na údržbu.
 • Ľahko nasiaknu vodou.

Syntetické kopačky

Syntetické kopačky sú dnes štandardom, ktorý vytláča kožené varianty. Obrovskou výhodou je šírka sortimentu – na trhu sú modely rôznych typov určené snáď na všetky typy nôh. K nohe sú však syntetické športové topánky oveľa menej prívetivé: trvá dlhšiu dobu, než sa prispôsobia.

 • Ľahké.
 • Jednoduchá údržba.
 • Vodoodolnosť.
 • Nižšia komfort.

Pletené kopačky

Pletené alebo aj ponožkové kopačky sa vyrábajú modernou metódou 3D pletenia syntetických vlákien. Výsledkom je zvršok z jedného kusu materiálu, topánka je následne vystužená tenkou vrstvou silikónu. Na šport sú tieto topánky ideálne – sú ľahké, mäkké a veľmi flexibilné.

 • Perfektne sa prispôsobia chodidlu.
 • Ľahké a mäkké kopačky.
 • Komfortné.
 • Nižšia stabilita nohy v topánke.

Gumotextilné kopačky

Gumotextilné kopačky – lacné kopačky, ale menej pohodlné. Od ich používania sa dnes skôr ustupuje, v minulosti ale patrili k veľmi obľúbeným typom. Ich veľkou výhodou je ich nízka cena aj veľmi jednoduchá údržba. Na profesionálne použitie ale nie sú príliš vhodné, a to najmä preto, že sa nohe prispôsobujú veľmi pomaly.

 • Veľmi nízka cena.
 • Veľmi rýchlo schnú.
 • Nižšie pohodlie.

Kopačky na futbal podľa typu povrchu

Pokiaľ vyberáte kopačky na futbal, je dobré si ujasniť, na akom type povrchu hráte najčastejšie. Každý typ totiž vyžaduje odlišný typ podrážky. Aby bola voľba čo najjednoduchšia, výrobcovia svoje modely označujú pomocou skratiek, ktoré dávajú jasne najavo, na ktorý povrch sú dané kopačky určené.

 • FG (firm ground) sú kopačky na futbal určené na pevné a suché prírodné povrchy.
 • HG (hard ground) sa najlepšie osvedčia na tvrdých prírodných povrchoch bez trávy, teda napr. piesku alebo škvare.
 • AG (artificial ground) sú ideálne na umelé povrchy.
 • SG (soft ground) ponúknu najlepšie výsledky na mäkkých prírodných povrchoch, napr. podmáčané ihrisko.
 • IN (indoor) sú futbalové kopačky určené výhradne na halový futbal.

i

Ďalšie informácie k tomu, ako vybrať kopačky nájdete v našom sprievodcovi.

A z čoho sa vlastne futbalové kopačky skladajú?

V jadre sú futbalové kopačky ako každé iné topánky. Jednotlivé časti v konečnom dôsledku ovplyvňujú vlastnosti kopačky a tiež to, na aké použitie sú vhodné. Hlavnými súčasťami kopačky sú:

 • Zvršok je dôležitý pri kontakte s loptou, hráč vďaka nemu môže cítiť loptu na nohe, a tak ju lepšie ovládať.
 • Medzipodošva tlmí nárazy a pri futbalovej obuvi je veľmi tenká. Dôležitý je totiž aj čo najbližší kontakt s ihriskom.
 • Podošva zabezpečuje priľnutie topánky k povrchu ihriska.

Pohrávate sa s myšlienkou, že by ste si zaobstarali nové futbalové kopačky? Výpredaj môže byť miestom, kde objavíte perfektné modely za zalomok ceny. Či už kopačky pánske alebo kopačky pre diečatá – ponuka je naozaj široká.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Puma Future Z 3.1 FG AG žltá/čierna Skladom podľa variantu
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) a umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Žltá farba
84,90 €

2.
Adidas World Cup SG – black Skladom podľa variantu
Kopačky pánske (kolíky) na mäkký prírodný (SG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Biela farba
82,90 €

3.
Adidas Kaiser 5 Liga – black Skladom podľa variantu
Kopačky pánske (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Biela farba
-12%
77,90 €
68,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
90 položiek
Ľudová voľba
PUMA ULTRA 4.2 FG AG modrá/žltá - Kopačky
Varianty
PUMA ULTRA 4.2 FG AG modrá/žltá
Kopačky unisex (turfy), nízke vyhotovenie, Modrá a Žltá farba

-23% 38,90 €
Od 29,90 € bez DPH 24,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma0498nad
Zlatá stredná cesta
Adidas Kaiser 5 Liga – black
Kopačky pánske (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Biela farba

-12% 77,90 €
Od 68,90 € bez DPH 57,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTtea0711nad
Pre náročných
Adidas Predator Freak .3 Laceless SG čierna / biela
Kopačky pánske (kolíky) na mäkký prírodný (SG) povrch, členkové vyhotovenie, Čierna a Biela farba

Od 54,90 € bez DPH 45,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTadi312nad
Puma Future Z 3.1 FG AG žltá/čierna - Kopačky Varianty
Puma Future Z 3.1 FG AG žltá/čierna
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) a umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Žltá farba

Od 46,90 € bez DPH 39,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2101nad
PUMA ULTRA 4.2 TT modrá/žltá - Kopačky
Varianty
PUMA ULTRA 4.2 TT modrá/žltá
Kopačky unisex (turfy), nízke vyhotovenie, Modrá a Žltá farba

-33% 44,90 €
Od 29,90 € bez DPH 24,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma0506nad
Adidas World Cup SG – black
Kopačky pánske (kolíky) na mäkký prírodný (SG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Biela farba

Od 82,90 € bez DPH 69,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTtea0719nad
PUMA_ULTRA 4.3 FG AG červená/biela
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) a umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Biela a Červená farba

57,90 € bez DPH 48,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpumn158nad
Adidas X 19.4 FxG biela/ružová - Kopačky
Varianty
Adidas X 19.4 FxG biela/ružová
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Biela a Ružová farba

-37% 48,90 €
Od 30,90 € bez DPH 25,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTadi124nad
Puma Future Z 2.1 FG AG biela/červená - Kopačky Varianty
Puma Future Z 2.1 FG AG biela/červená
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Biela a Červená farba

Od 61,90 € bez DPH 51,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2311nad
Puma Future Z 2.1 FG AG žltá / biela - Kopačky Varianty
Puma Future Z 2.1 FG AG žltá / biela
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Žltá farba

Od 61,90 € bez DPH 51,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2182nad
Adidas Predator Freak 3 FG black čierna / modrá - Kopačky Varianty
Adidas Predator Freak 3 FG black čierna / modrá
Kopačky pánske (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, členkové vyhotovenie, Čierna a Žltá farba

Od 54,90 € bez DPH 45,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTadi198nad
Adidas Copa Sense 2 FG čierna / žltá
Kopačky pánske (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Žltá farba

Od 64,90 € bez DPH 54,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTadi320nad
Adidas Nemeziz 19.3 Laceless FG čierna EU 42 / 255 mm - Kopačky Varianty
Adidas Nemeziz 19.3 Laceless FG čierna EU 42 / 255 mm
Kopačky pánske (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, členkové vyhotovenie, Čierna farba

Od 64,90 € bez DPH 54,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTadi345nad
Puma Future Z 3.1 TT žltá / čierna - Kopačky Varianty
Puma Future Z 3.1 TT žltá / čierna
Kopačky unisex (turfy), nízke vyhotovenie, Čierna a Žltá farba

Od 45,90 € bez DPH 38,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2210nad
Puma Future Z 3.1 FG AG Jr žltá / čierna - Kopačky Varianty
Puma Future Z 3.1 FG AG Jr žltá / čierna
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Žltá farba

Od 30,90 € bez DPH 25,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2224nad
Puma Future Z 4.1 FG AG žltá/čierna - Kopačky Varianty
Puma Future Z 4.1 FG AG žltá/čierna
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) a umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Žltá farba

Od 34,90 € bez DPH 29,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2108nad
PUMA FUTURE 6.3 NETFIT TT čierna/oranžová
Kopačky pánske (turfy), nízke vyhotovenie, Čierna a Oranžová farba

41,90 € bez DPH 34,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma0340nad
PUMA KING Pro FG čierna/oranžová
Kopačky unisex (lisovky) na umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Oranžová farba

Od 48,90 € bez DPH 40,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma0077nad
Puma Ultra 4.2 FG AG Jr modrá/žltá - Kopačky Varianty
Puma Ultra 4.2 FG AG Jr modrá/žltá
Kopačky detské (lisovky) na pevný prírodný (FG) a umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Modrá a Žltá farba

Od 25,90 € bez DPH 21,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2122nad
PUMA ULTRA 3.2 FG AG modrá/žltá
Kopačky unisex (lisovky) na pevný prírodný (FG) povrch, nízke vyhotovenie, Modrá a Žltá farba

-50% 85,90 €
Od 42,90 € bez DPH 35,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma0490nad
Adidas X Ghosted 3 TF – black - Kopačky
Varianty
Adidas X Ghosted 3 TF – black
Kopačky pánske (turfy), nízke vyhotovenie, Čierna farba

-40% 77,90 €
Od 46,90 € bez DPH 39,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTtea0763nad
PUMA FUTURE 6.4 FG AG čierna/oranžová - Kopačky
Varianty
PUMA FUTURE 6.4 FG AG čierna/oranžová
Kopačky pánske (lisovky) na pevný prírodný (FG) a umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Oranžová farba

-14% 35,90 €
Od 30,90 € bez DPH 25,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma0359nad
PUMA 365 FUTSAL 2 modrá/zelená - Kopačky
Varianty
PUMA 365 FUTSAL 2 modrá/zelená
Kopačky unisex (turfy), nízke vyhotovenie, Modrá a Zelená farba

-9% 31,90 €
Od 28,90 € bez DPH 24,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma0472nad
PUMA PUMA ONE 5.4 FG AG - Kopačky
Varianty
PUMA PUMA ONE 5.4 FG AG
Kopačky unisex (lisovky) na umelý (AG) povrch, nízke vyhotovenie, Čierna a Červená farba

-19% 31,90 €
Od 25,90 € bez DPH 21,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpum0043nad
fotbalPravidlá futbalu Futbal je u nás veľmi populárnym športom a nesie so sebou samozrejme niekoľko pravidiel. Tieto pravidlá...
Kopačky sú zásadné, ak to myslíte s futbalom vážne. V našom sprievodcovi vám poradíme, ako kopačky vybrať...
Očakávané majstrovstvá Európy vo futbale 2020, ktoré sa mali uskutočniť od 12. júna do 12. júla po celej...
článokAko vybrať správnu veľkosť topánok Kupujete nové topánky a chcete zvoliť tú správnu veľkosť hneď na prvýkrát, aby ste ich nemuseli kvôli...
Mondopoint označuje najdlhší rozmer chodidla. Pomocou neho môžete skontrolovať, či vám topánka správne...
Viac článkov

Kopačky

V prípade, že vyberáte kopačky, nemusí hrať pri voľbe hlavnú úlohu iba materiál a tvar topánky ale aj výrobca. Aké kopačky nájdete v ponuke známych značiek obuvi?

Kopačky Nike

Kopačky Nike ponúkajú široké spektrum modelov pre všetky typy hráčov, z ktorých každý môže uprednostňovať iný materiál alebo tvar futbalovej obuvi. Veľmi populárne sú napríklad kopačky Nike Superfly, ktoré si obľúbili aj niektorí svetoví hráči futbalu.

Kopačky Adidas

Kopačky Adidas uspokoja potreby hráčov túžiacich po futbalovej obuvi vhodnej na rýchly pohyb po ihrisku alebo ideálnej pre lepšie ovládanie lopty. Detskí hráči si vyberú juniorské kopačky, profi futbalisti môžu siahnuť napríklad po modeli Adidas Predator, ktorý umožní čo najlepší pohyb na ihrisku.

Kopačky Puma

Kopačky Puma vás nesklamú na žiadnom povrchu – od pevných až po umelý alebo prírodný trávnik. Portfólio značky Puma sa rovnako ako vyššie spomínaní výrobcovia môže pochváliť kopačkami rôznych tvarov, určenia a farebného prevedenia – vyberú si tak ako detskí, tak dospelí futbalisti.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné kopačky Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie kopačky Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie kopačky Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii kopačky recenzie

Tisíce produktov ihneď k odberu na našich pobočkách.

Výhodný prenájom elektroniky bez prevádzkových problémov.

Nakúp tovar s viacerými ľuďmi a získajte ohromnú zľavu.

Tovar za lepšie ceny a nadštandardné služby pre firmy


Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB29
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi